• elektroniczne ogrodzenie dla psa d-fence 2002 z kablem 100 metów

Symbol: d-fence

Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie Dogtrace to nowoczesny, bardzo skuteczny system, który pozwala łatwo i szybko wyznaczyć granice obszaru, na którym pies będzie mógł się swobodnie poruszać. Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie d-fence składa się z nadajnika, odbiornika i przewodu antenowego. Nadajnik wysyła sygnał do przewodu antenowego, przy pomocy którego ochronimy wyznaczony obszar strefami ostrzegawczą i korekcyjną. Odbiornik przymocowany do obroży psa odbiera sygnał z ułożonego przewodu antenowego, dzięki czemu za pomocą sygnału ostrzegawczego i impulsu korekcyjnego pies szybko nauczy się respektować granice wyznaczonego terenu.

946.00
Oblicz ratę

Rata już od: / mc

Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier za Pobraniem 0
Kurier Polska 0
Dog Trace

Zadzwo zapytaj: 785236859

Zostaw telefon

Pologar

 

Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie Dogtrace to nowoczesny, bardzo skuteczny system, który pozwala łatwo i szybko wyznaczyć granice obszaru, na którym piesbędzie mógł się swobodnie poruszać. Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie d-fence składa się z nadajnika, odbiornika i przewodu antenowego. Nadajnik wysyła sygnał do przewodu antenowego, przy pomocy którego ochronimy wyznaczonym obszar strefami ostrzegawczą i korekcyjną. Odbiornik przymocowany do obroży psa odbiera sygnał z ułożonego przewodu antenowego, dzięki czemu za pomocąsygnału ostrzegawczego i impulsu korekcyjnego pies szybko nauczy się respektować granice wyznaczonego terenu.

Nowoczesne wzornictwo z podświetlanym wyświetlaczem
 

 •  Dodatkowe zasilanie akumulatorowe, umożliwiające nieprzerwane działaniesystemu aż do 16 godzin w przypadku awarii zasilania
 •   Możliwość płynnego i niezależnego ustawiania stref
 •   Przewód antenowy jest symetryczną anteną dipolową – zapewnia równomierny rozkład sygnału dla poszczególnych stref wzdłuż całej instalacji antenowej
 •  Menu wielojęzyczne oraz co najważniejsze można ustawić w Języku Polskim
 •   Ciągły pomiar i testowanie układu antenowego i sygnalizacja jego uszkodzenia
 •   Wodoodporny odbiornik
 •   Czas pracy zasilanego baterią odbiornika - do 6 miesięcy
 •   Bezdotykowe (magnetyczne) zmienianie trybów pracy odbiornika
 •   Sprawdzanie natężenia sygnałów zakłócających (funkcja ISIT – InterferenceSignal Intensity Test)
 •   Osiem poziomów natężenia sygnału korekcyjnego
 •   Dla bezpieczeństwa stosowania - ograniczenie czasu działania impulsu do 10sekund

elektroniczne ogrodzenie dla psa d-fence 2002

d-fence 202  to elektroniczne niewidzialne ogrodzenie przeznaczone do instalacji do 2200 m.Zestaw nie zawiera zaizolowanego przewodu, który należy dokupić w ramach akcesoriów opcjonalnych (średnica 0,75/1 /1,5 lub 2,5 mm w zależności od łącznej długości instalacji).
Zalecana średnica przewodu w zależności od długości instalacji:

całkowita długość instalacji (przewodu)     zalecana średnica kabla
do 400 m - 0,75 mm
400 m - 600 m - 1,0 mm
600 m - 900 m - 1,5 mm
900 m - 2200 m - 2,5 mm
 
 
drut miedziany
Uwaga: Podane średnice dotyczą drutu (pojedynczy miedziany ,zaizolowany). Zastosowanie innej średnicy lub kabla złożonego z wiązki drucików spowoduje nieprawidłowe działanie urządzenia.Dopuszczalny opór przewodu na 100m do 2 omów.

 

Zawartość opakowania

 

 •   Nadajnik
 •   Odbiornik na parcianej obroży
 •   Zestawy elektrod: 12 mm (2 szt.) i 17 mm (2 szt.)
 •   Bateria litowa CR2 3V
 •   Akumulator 9,6 V podtrzymujący zasilanie
 •   Magnes na sznurku do noszenia na szyi
 •   Zasilacz
 •   Lampka kontrolna
 •   Złącze antenowe
 •   Łączniki do przewodu antenowego (2 szt.)
 •   Plastykowe kołki (2 szt.) do przymocowania nadajnika na ścianie
 •   Wkręty (2 szt.) do przymocowania nadajnika na ścianie
 •   100 metrów izolowanego przewodu 0,75 mm
 •   Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
 •   DVD z instrukcją stosowaniaZasada działania d–fence
Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie d-fence to system składający się z nadajnika, odbiornika i przewodu antenowego. Nadajnik wysyła sygnałsterujący do przewodu antenowego, który - emitując sygnał wzdłuż swojego przebiegu - wyznacza granice strefy swobodnie dostępnej dla psa. Odbiornikprzy obroży psa odbiera sygnał emitowany przez ułożony w kształcie pętli przewód antenowyObszar zakazany składa się z 2 stref – strefy sygnału ostrzegawczego i strefysygnału korekcyjnego .
- Jeśli pies przekroczy granice pierwszej strefy (strefy sygnału ostrzegawczego),odbiornik przy obroży zacznie wydawać ostrzegawczy sygnałdźwiękowy.
- Jeżeli pies nie zareaguje na ostrzegawczy sygnał dźwiękowy i przekroczygranice drugiej strefy (strefy sygnału korekcyjnego), odbiornik przy obrożyzacznie wydawać jednocześnie sygnały dźwiękowy i korekcyjny wokoło 1-sekundowych odstępach.
- Po wycofaniu się psa ze strefy niedostępnej (strefy sygnału korekcyjnego)system powróci do trybu gotowości, w którym czas pracy odbiornika na baterii
jest dłuższy.
- Strefy ostrzegawczą i korekcyjną można płynnie regulować w zakresie od0 do 7 m.
- Strefy są niezależne od siebie – można ustawić tylko strefę sygnału ostrzegawczegolub tylko strefę sygnału korekcyjnego.
- Pies szybko nauczy się poruszać tylko w granicach wyznaczonego obszaru.
- Dla większej skuteczności można oznaczyć granice wyznaczonego terenuprzy pomocy flag do oznaczania stref.
- Liczba psów z odbiornikami jest nieograniczona.
- Napięcie w przewodzie antenowym nie przekracza 12 V, dlatego ewentualneuszkodzenie przewodu nie jest niebezpieczne.
- System d-fence posiada dodatkowe zabezpieczenia, chroniące psa i sprzętw sytuacjach niestandardowych


Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie przeznaczone do instalacji do 400 m.  Zestaw zawiera 100 m pojedynczego zaizolowanego przewodu o średnicy 0,75 mm².(drut miedziany )

masa zestawu: 2,5 kg

 

kabel


Uwaga: Podane średnice dotyczą drutu (pojedynczy miedziany ,zaizolowany). Zastosowanie innej średnicy lub kabla złożonego z wiązki drucików spowoduje nieprawidłowe działanie urządzenia. Dopuszczalny opór przewodu na 100m do 2 omów.

 

System uaktywnia się samoczynnie w chwili zbliżenia się psa do takiej "zakazanej" strefy. Nieskomplikowany sposób ustawiania trybu pracy (tj. odległości od granicy strefy) oraz sposobu korekty. Przez korektę rozumiany są: sygnał dźwiękowy lub impuls korekcyjny.

Elektryczny pastuch nadaje się do stosowania w terenie wszystkich typów, można go bardzo łatwo zainstalować przy pomocy ogólnodostępnych narzędzi.

Dzięki ergonomicznemu wzornictwu i niewielkiej wadze elektrycznej obroży można ją stosować także w przypadku psów ras małych. Elektroniczna obroża jest kompaktowa i odporna na działanie wody. Liczba psów posiadających obrożę w ramach jednego generatora (pastucha) nadającego jest nieograniczona.

 

Czy Twój pies lubi ucieczki i wędrówki po bliższych i dalszych okolicach Twojego domu? A może masz psa ogrodnika, który znajduje wielką przyjemność w przekopywaniu Twoich rabatek? A może psiego pływaka, który z zamiłowaniem trenuje w Twoim przydomowym basenie?

Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie DOGtrace™ d-fence, składające się z generatora nadającego, drutu antenowego i obroży pomoże Ci ograniczyć terytorium Twojego psa, utworzyć niedostępne dla niego strefy bez konieczności ograniczania wolności psa oraz zabezpieczy przed jego eskapadami.

System uaktywnia się samoczynnie w chwili zbliżenia się psa do takiej "zakazanej" strefy. Nieskomplikowany sposób ustawiania trybu pracy (tj. odległości od granicy strefy) oraz sposobu korekty. Przez korektę rozumiany są: sygnał dźwiękowy lub impuls korekcyjny.

Urządzenie nadaje się do stosowania w terenie wszystkich typów, można go bardzo łatwo zainstalować przy pomocy ogólnodostępnych narzędzi.

Dzięki ergonomicznemu wzornictwu i niewielkiej wadze obroży można ją stosować także w przypadku psów ras małych. Obroża jest kompaktowa i odporna na działanie wody. Liczba psów posiadających obrożę w ramach jednego generatora nadającego jest nieograniczona!
 

Unikatowa i opatentowana funkcja ISIT ® umożliwia detekcję natężenia sygnału interferencyjnego (zakłócającego), w miejscu poprowadzenia przewodu. Pozwala to na unikniecie problemów funkcjonowania systemu d-fence. W trybie ISIT (tryb 9. - testowy) odbiornik wykrywa  natężenie sygnału interferującego. Czerwona dioda LED zaczyna migać w momencie wykrycia tego sygnału. Częstotliwość migania wzrasta wraz ze wzrostem natężenia sygnału interferującego aż do momentu, gdy zaczyna świecić ciągle (co oznacza, iż sygnał jest bardzo wysoki). Nie zaleca się układania przewodu w miejscach, gdzie wykryty został sygnał zakłócający, gdyż może to znacznie wpływać na niepoprawne działanie systemu d-fence.

 Ogrodzenie dla psa

Przykłady instalacji d-fence:

 •  System oczekuje na zbliżenie się psa do granicy strefy zakazanej (utworzonej przez dowolnie rozprowadzony przewód), która podzielona jest na dwie strefy.
 •  Jeżeli pies przekroczy granicę pierwszej strefy (strefa ostrzegawczego), obroża zacznie wydawać ostrzegawcze sygnały dźwiękowe.
 • Jeżeli pies nie zareaguje na dźwięk ostrzegawczy i przekroczy granicę drugiej strefy (strefa impulsów), obroża wyda sygnał wraz z niewielkim impulsem elektrycznym.
 • Aby impulsy te ustały pies będzie musiał opuścić zakazaną strefę.
 • Po wycofaniu się psa ze strefy zakazanej system przełączy się do trybu normalnego i będzie oczekiwał na dalsze zachowanie się psa.
 • Szerokość obu stref można ustalać dowolnie w zakresie pracy urządzenia.
 •  Pies szybko nauczy się poruszać tylko na wytyczonym terenie.
 • W celu podwyższenia efektywności szkolenia można oznaczyć wytyczoną przestrzeń
 • flagami (patrz wyposażenie opcjonalne), które umożliwiają psu szybsze zauważenie
 • strefy dla niego zakazanej.
 • Do jednego urządzenia można zastosować nieograniczoną liczbę obroży (w zależności od ilości psów).
 • Antena (pętla przewodu izolowanego) jest zasilana nadajnikiem i nie może być nigdzie przerwana.
 • Napięcie w antenie nie przekracza 12 V, dlatego też nie zagraża niebezpieczeństwo przy
 • ewentualnym przerwaniu przewodu.


Ograniczenie całego ogrodu oraz basenu.

 Ogrodzenie dla psa

Ograniczenie frontu ogrodu.

Ogrodzenie dla psa 

Wydzielenie części ogrodu niedostępnej dla psa. Pies może się poruszać naokoło wydzielonej strefy.

 Ogrodzenie dla psa

Ograniczenie całego ogrodu z wyjątkiem bramy wjazdowej (w tym obszarze przewód należy wkopać na głębokość min. 1,5m lub przeprowadzić górą tak, aby odbiornik [obroża] nie wykrywało nawet strefy ostrzegawczej [czyli co najmniej 1,5m])

 Ogrodzenie dla psa

Powyższe sugestie instalacyjne informujące o minimalnym dystansie między przewodami podane zostały dla minimalnych ustawień generatora nadającego, tj.: strefa ostrzegania 0, strefa korekcyjna

W razie ustawienia szerszych stref (ostrzegania/korekcyjna) konieczne jest przeliczenie minimalnych odległości pomiędzy prowadzonym przewodem (odległości odpowiednio się zwiększą).

Nadajnik

 •  Nadajnik musi być umieszczony w miejscu chronionym przed wodą i wilgocią. Jest odporny na zmiany temperatur (w rozpiętości zależnie od warunków technicznych),ale przez kontakt z wodą zostałby zniszczony.
 • Przymocuj nadajnik do wewnętrznej ściany blisko gniazdka zasilania (220 V).
 • Połącz nadajnik z zasilaczem przez włożenie wtyku zasilacza do nadajnika i podłączenie zasilacza do prądu.

koniec

DOG TRACE

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Producenci