• obroża elektroniczna Garmin Garmin Delta SE

Koniec z długimi ćwiczeniami komend. Dzięki zestawowi z urządzeniem i obrożą Delta SE masz wszystko, czego potrzebujesz, aby łatwo nauczyć swojego psa siadać, warować i bawić się. Dzięki małemu, ergonomicznemu urządzeniu z 3 przyciskami możesz szkolić w łatwy sposób. Korzystaj z trzech sposobów szkolenia, w tym stymulacji, korekty wibracją i korekty dźwiękiem.

1429.00 -10% 1289.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
1429
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę

Rata już od: / mc

Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier za Pobraniem 0
Kurier Polska 0

Zadzwo zapytaj: 785236859

Zostaw telefon

Pologar

 

 

SZKOLENIE PSÓW NIGDY NIE BYŁO ŁATWIEJSZE
Koniec z długimi ćwiczeniami komend. Dzięki zestawowi z urządzeniem i obrożą Delta SE masz wszystko, czego potrzebujesz, aby łatwo nauczyć swojego psa siadać, warować i bawić się.
Dzięki małemu, ergonomicznemu urządzeniu z 3 przyciskami możesz szkolić w łatwy sposób.
Korzystaj z trzech sposobów szkolenia, w tym stymulacji, korekty wibracją i korekty dźwiękiem.
Przełącznik suwakowy sprawia, że szkolenie dwóch psów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Bądź w kontakcie ze swoim psem w odległości do 800 metrów.
Obsługa za pomocą pokrętła pomaga skupić się na szkoleniu.
Weź szkolenie psa w swoje ręce.
To niewielkie urządzenie o ergonomicznej konstrukcji mieści się w dłoni.
TRZY SPOSOBY SZKOLENIA
Szkól po swojemu i wybierz korektę wibracją, korektę dźwiękiem lub jeden z 10 poziomów chwilowej i ciągłej stymulacji.
Pokrętło pozwala skoncentrować się na psie podczas treningu i obsługę urządzenia bez odrywania wzroku od psa.
Dzięki łatwemu w obsłudze przełącznikowi suwakowemu możesz szkolić do dwóch psów na raz.
W oparciu o długość i grubość sierści psa wybierz jedną z dwóch elektrod dla psów długo lub krótkowłosych aby uzyskać lepsze efekty pracy urządzenia.
W sam raz na szkolenie w domu i w terenie, to wytrzymałe i wodoszczelne (IPX7), urządzenie podręczne zostało zaprojektowane z myślą o trwałości przez długi czas.

 image   

1) Antena radia
2) Pokrętło wyboru poziomu intensywności oraz należy wybrać V aby używać wibracji.
3) Dioda LED stanu
4) Przełącznik wyboru obroży z nadajnikiem dla psa
5) Przycisk szkolenia dla chwilowej stymulacji
6) Przycisk szkolenia dla ciągłej stymulacji
7) Przycisk szkolenia dla dźwięku

Metody i poziomy intensywności szkolenia
Psa można szkolić za pomocą kilka metod. System Delta SE zapewnia 10 poziomów intensywności stymulacji, z przyrostem od 1 do 10.
Stymulacja chwilowa: Krótka stymulacja po naciśnięciu przycisku szkolenia, bez względu na długość czasu naciskania.
Ciągła stymulacja: Stymulacja stosowana przez cały czas naciskania przycisku szkolenia, maksymalnie przez 8 sekund. Standardowo stymulacje powinny trwać krócej niż 8 sekund.
Dźwięk: Aktywuje dźwięk przez cały czas naciskania przycisku szkolenia, maks. przez 8 sekund. Dźwięk może stanowić pozytywny lub negatywny bodziec szkoleniowy, w zależności od programu szkoleniowego.
Wibracje: Zamiast zwykłej stymulacji są stosowane wibracje podczas naciskania przycisku szkolenia, maks. przez 8 sekund. Skuteczność wibracji zależy od temperamentu i doświadczenia psa. Możesz także ustawić pokrętło intensywności na poziomie V, aby używać wibracji.

Podstawowe komendy szkoleniowe
Szkolenie psa należy rozpocząć od kilku podstawowych komend bez użycia systemu treningowego Delta SE w celu korekty jego zachowań. Tych trzech podstawowych komend należy uczyć następującej kolejności: „donogi”, „siad” i do mnie”.
Na początkowych etapach szkolenia należy zakładać psu wyłączoną obrożę. Pozwoli to psu oswoić się z urządzeniem, zanim zaczniesz go używać do korekty jego zachowań. Pomaga to także zapobiegać„zależności od obroży”

Na początku sesje szkoleniowe powinny być krótkie, a podczas jednej sesji należy uczyć tylko komendy.Minimalizuje to ryzyko dezorientacji psa podczas szkolenia i szybciej będzie można zaobserwować efekty.Zachowaj szczególną koncentrację podczas szkolenia psa, aby nauczyć się, kiedy można narzucić większe tempo, kiedy zwolnić, a zrobić przerwę.
Jeśli spełnisz następujące warunki: dużo powtórzeń, regularność, cierpliwość i wiele pochwał dla psa, po kilku lekcjach zwierzę powinno nauczyć się wykonywać te komendy. Każdy pies uczy się we własnym tempie, niektóre potrzebują więcej czasu, aby nauczyć się komend. Po tym jak pies nauczy się wykonywać komendy, gdy jest na smyczy, można wprowadzić naukę z wykorzystaniem stymulacji obroży, jednocześnie trzymając psa na smyczy.
 

Nauka wykonywania komendy „do nogi”
Przed rozpoczęciem szkolenia, załóż psu smycz i wybierz okolicę, w której jak najmniej rzeczy może go rozpraszać.
Pierwsza komenda, jaką nauczysz psa to „do nogi”.
 

1Gdy trzymasz psa na smyczy obok siebie, wydaj komendę „do nogi” i zacznij iść przed delikatnie ciągnąc za smycz.
2Jeśli pies Cię wyprzedzi, powtórz komendę „do nogi” i pójdź w przeciwnym kierunku lub pociągnij smycz dotyłu.
3Jeśli pies zaczyna zostawać w tyle, delikatnie pociągnij za smycz, aby zrównał się z Tobą.
Pochwal psa po dobrze wykonanej komendzie.

Nauka wykonywania komend „siad” i zostań”
Przed rozpoczęciem szkolenia, załóż psu smycz i wybierz okolicę, w której jak najmniej rzeczy może go rozpraszać. Zanim zaczniesz uczyć psa komend „siad” i zostań” powinien on umieć wykonywać komendę do nogi”.
Rzeczywista komenda to „siad”, a zostań” jest dorozumiana. Gdy wydasz psu komendę powinien on zostać w takiej pozycji do momentu wydania innej komendy.

 
1Zacznij szkolenie od spaceru z psem na smyczy, wykonującym komendę „do nogi”.
2Zatrzymaj się, pociągnij za smycz i wydaj komendę „siad”.
3Utrzymuj stabilny nacisk na smycz, podczas gdy pies wykonuje polecenie.
4Jeśli pies nie wykonuje polecenia i wydaje się zdezorientowany, delikatnie naciśnij na jego grzbiet, powyżej boku, aby pies usiadł.Pochwal psa gdy usiądzie i zostanie na miejscu.

 
Nauka komendy „do mnie”
Przed rozpoczęciem szkolenia, załóż psu smycz i wybierz okolicę, w której jak najmniej rzeczy może go rozpraszać. Zanim zaczniesz uczyć psa komendy „do mnie”, powinien on wcześniej opanować komendy „do nogi” i „siad”. Ponadto podczas nauki komendy do mnie” może być potrzebna długa smycz.
„Do mnie” to najważniejsza komenda w przypadku szkolenia psa. Pozwala ona utrzymać kontrolę nad psem i można z niej skorzystać, aby odciągnąć psa od potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Tej komendy należy nauczyć psa prawidłowo.
 

1Gdy pies siedzi, odejdź od niego na długość smyczy.
2Wydaj komendę „do mnie”, delikatnie pociągając za smycz.
3Pochwal psa gdy tylko zacznie poruszać się w Twoją stronę.
4Jeśli pies zacznie się oddalać, delikatnie pociągnij za smycz i powtórz komendę „do mnie”.
Pies może nie wykonać tej komendy. Powtórzenia i cierpliwość pomogą psu nauczyć się ją wykonywać.

 
Szkolenie z obrożą
Na początku szkolenia pies powinien być prowadzony na smyczy, bez używania systemu szkoleniowego Delta SE . Gdy pies opanuje polecenia „noga”, siad” i do mnie", można rozpocząć szkolenie z użyciem obroży i smyczy.
Podczas wstępnego etapu używania obroży pies uczy się, że stymulacja za pomocą obroży oznacza to samo, co pociągnięcia za smycz. Początkowo pies może być zaniepokojony stymulacją elektroniczną. Kluczową sprawą jest cierpliwość i konsekwencja. Należy też unikać nadmiernej intensywności stymulacji. Używając obroży jako narzędzia szkoleniowego, postępuj sprawiedliwie i konsekwentnie, używaj powtórzeń chwal psa.


Możesz obniżyć poziom stymulacji, jeśli zachowanie psa jest konsekwentne.
W miarę jak pies coraz lepiej opanowuje polecenia, można wprowadzać elementy rozpraszające uwagę, np. toczenie piłki przed psem czy spacerowanie z nim w otoczeniu innych osób.
Gdy reakcje psa na polecenia staną się konsekwentne podczas szkolenia z obrożą, można zdjąć smycz i szkolić psa tylko z założoną obrożą.

 
UWAGA: Szkolenie bez smyczy można prowadzić tylko wtedy, gdy jest to dozwolone w danym otoczeniu i pozwala na to temperament psa. Należy przestrzegać prawa przepisów dotyczących używania smyczy,obowiązujących na danym obszarze.
Z czasem w przypadku większości sytuacji szkoleniowych polecenia nie będą wymagały jednoczesnej stymulacji. Stymulacji należy używać tylko w przypadku konieczności powtórzenia polecenia, gdy pies nie zareagował na nie za pierwszym razem.
W miarę postępów szkolenia psa można zmniejszać częstotliwość z obrożą. Pies powinien nadal nosić obrożę, aż właściciel będzie miał pewność, że nie jest już ona potrzebna do utrwalania znanych poleceń. Zbyt wczesna rezygnacja z obroży może spowodować problemy w przyszłości.

Zapobieganie „zależności od obroży”
Jeśli system treningowy Delta SE nie jest używany prawidłowo, jako część ogólnego szkolenia, pies może wykształcić zachowania „zależne od obroży”. Objawia się to w taki sposób, że pies wykonuje komendy, gdy mana sobie obrożę z nadajnikiem dla psa, ale przestaje je wykonywać po zdjęciu obroży. Następujące wskazówki zapobiegają wykształceniu się takich zachowań.

 
Zacznij szkolenie psa bez użycia systemu treningowego Delta SE do korekty jego zachowań

W początkowych fazach szkolenia zakładaj psu wyłączoną obrożę.
Pozwoli to psu oswoić się z urządzeniem, zanim zaczniesz go używać do korekty jego zachowań.

Zakładaj psu wyłączoną obrożę również poza sesjami treningowymi.
Pozwoli to mu oswoić się z urządzeniem i zapobiegnie wytworzeniu skojarzenia obroży treningiem i posłuszeństwem.

Zawsze pochwal psa, gdy wykona komendę.
Nauka wykonywania komend „do nogi” i siad” z wykorzystaniem obroży
Zanim zaczniesz szkolić psa z wykorzystaniem obroży, pies musi umieć wykonywać komendy „do nogi”, siad”i  „do mnie”, gdy jest na smyczy.
Musisz założyć psu obrożę  i znaleźć odpowiedni poziom intensywności.

Szkolenie z wykorzystaniem obroży zacznij od nauki komend „do nogi” i siad”.
1 Gdy pies jest na smyczy i znajduje się obok Ciebie, pociągnij za smycz wydaj komendę „siad”.
2 Jeśli pies natychmiast nie usiądzie, naciśnij krótko przycisk szkolenia i powtórz komendę „siad”.
3 Pochwal psa po dobrze wykonanej komendzie.
Po tym jak pies nauczy się wykonywać komendę „siad” bez stymulacji z obroży, powinieneś rozpocząć naukę komendy „do nogi”.
4 Gdy pies jest na smyczy, ma założoną obrożę i znajduje się obok Ciebie, wydaj komendę „do nogi” zacznij iść przed siebie, delikatnie ciągnąc za smycz.
5 Jeśli pies nie idzie przy nodze, naciśnij krótko przycisk szkolenia i pójdź w innym kierunku lub pociągnij smycz do tyłu.
6 Pochwal psa po dobrze wykonanej komendzie.

Uczenie psa wykonywana komendy „do mnie” przy użyciu obroży
Pies musi umieć dobrze wykonywać komendy „do nogi” i siad” z wykorzystaniem obroży, zanim zaczniesz uczyć go wykonywania w ten sposób komendy „do mnie”, musisz też dobrać odpowiedni poziom intensywności.

 

Ponadto podczas nauki komendy „do mnie” może być potrzebna długa smycz.
1 Gdy pies siedzi, odejdź od niego na długość smyczy.
2 Wydaj komendę „do mnie”.
3 Jeśli pies natychmiast nie poruszy się w Twoją stronę, krótko naciśnij przycisk treningowy, lekko pociągnij zasmycz i powtórz komendę „do mnie”.
4 Pochwal psa gdy tylko zacznie poruszać się w Twoją stronę.
5 Jeśli pies zacznie się oddalać, naciśnij krótko przycisk treningowy i powtórz komendę „do mnie”.

 

Dane techniczne urządzenia podręcznego Delta SE
Typ baterii
Ładowna, wymienna litowo-jonowa (Garmin 361-00056-13)
Czas działania baterii
70 godzin (standardowe użytkowanie)
Zakres temperatury roboczej
Od -20°C do 60°C (od -4°F do 140°F)
Zakres temperatury ładowania
Od 0°C do 45°C (od 32°F do 113°F)
Zakres temperatury przechowywania
Od -40°C do 70°C (od -40°F do 158°F)
Częstotliwość/protokół bezprzewodowy
27,045 MHz przy -2,65 dBm (maks.)
EU SAR (kończyna)
0,11 W/kg maksimum
Klasa wodoszczelności
IEC 60529 IPX71
Zasięg bezprzewodowy
0,805 km (0,5 mili)
Dane techniczne obroży z nadajnikiem dla psa Delta SE
Typ baterii
Ładowna, wymienna litowo-jonowa (Garmin 361-00069-01)
Czas działania baterii
60 godzin (standardowe użytkowanie)
Zakres temperatury roboczej
Od -20°C do 60°C (od -4°F do 140°F)
Zakres temperatury ładowania
Od 0°C do 45°C (od 32°F do 113°F)
Zakres temperatury przechowywania (do 1 mies.)
Od -20°C do 70°C (od -4°F do 158°F)
Zakres temperatury przechowywania (do 3 mies.)
Od -20°C do 45°C (od -4°F do 113°F)
Zakres temperatury przechowywania (do 1 roku)
Od -20°C do 30°C (od -4°F do 86°F)
Klasa wodoszczelności
IEC 60529 IPX71
Sprawdzanie poziomu naładowania baterii urządzenia podręcznego
1 Włącz urządzenie podręczne
2 Naciśnij przycisk szkolenia.
Kolor diody LED stanu wskazuje poziom naładowania baterii.
Zielony
Bateria jest naładowana.
Żółty
Należy wkrótce naładować baterię.
Czerwony
Poziom naładowania baterii jest bardzo niski i należy ją natychmiast naładować.
Miga na czerwono
Bateria jest rozładowana i należy ją naładować. Urządzenie nie będzie działać.

Zobacz instrukcje PDF: PDF Document

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci